Strona główna > Aktualności
Aktualności

  Regionalne stroje kobiece z powiatu buskiego
2018-11-26 17:44:40
Stowarzyszenie Miłośników Szańca w partnerstwie z Gminą Busko-Zdrój oraz Buskim Samorządowym Centrum Kultury pozyskało fundusze z Lokalnej Grupy Działania „Królewskie Ponidzie” na realizację projektu pt. „Zakup regionalnych strojów kobiecych z powiatu buskiego”.

W ramach przedsięwzięcia zakupiono 10 kompletów regionalnych strojów kobiecych składających się z wianka, bluzki, gorsetu, korali, halki, spódnicy i fartucha.

stroje_szaniec.jpg


Dzięki realizacji tego zadania upowszechniana będzie tradycja naszego regionalnego dziedzictwa kulturowego. Stroje te są charakterystyczne dla naszego regionu i ściśle związane z jego historią i tradycjami, które poprzez to działanie zostaną zachowane dla przyszłych pokoleń.

To zadanie ma utrwalać w mieszkańcach przynależność do miejsca swojego urodzenia, a także pokazać różnorodność polskich strojów regionalnych, które będą dostępne do obejrzenia nie tylko dla mieszkańców naszej gminy i powiatu, ale także dla osób odwiedzających nasze miasto i region.

stopka_busko.jpg


 Historia Zamku Dersława  Dojazd  Restauracja  Catering  Pensjonat  Usługi  Rezerwacja  Cennik  Uzdrowisko  Aktualności   Kontakt 
Copyright © 2003-2006 Zamek Dersława
Projekt realnet.pl