Strona główna > Aktualności
Aktualności

  Warsztaty wieńca w BSCK
2018-10-08 15:16:43
Dziś prezentujemy efekty wypracowane na warsztatach wicia tradycyjnego wieńca dożynkowego.
Uczestnicy warsztatów poznali w teorii i w praktyce zasady wyplatania tradycyjnych wieńców dożynkowych przy użyciu zbóż, kwiatów i innych materiałów naturalnych. Przypomniano lokalne zwyczaje i obrzędy żniwne. Dla niektórych były to już wspomnienia a dla młodszych nauka obyczajowości i tradycji naszych przodków. Lekcja ciekawa i zarazem piękna , bo oparta o praktyczne zajęcia, owiane legendami i wymianą doświadczeń wśród obecnych. Wypracowane owoce warsztatów zostały zaprezentowane w czasie Dożynek Gminnych w Busku-Zdroju.na Stadionie Miejskim.


wieniec.jpg

wieniec1.JPG

Uczestnicy warsztatów wykonali na zajęciach wieniec- czepiec, który był początkiem tradycji wicia wieńców dożynkowych. Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom warsztatów za duże zainteresowanie oraz zaangażowanie, była to piękna integracja międzypokoleniowa. Tylko tak dalej w poszukiwaniu dziedzictwa kulturowego.


Warsztaty wicia tradycyjnego wieńca dożynkowego jak również warsztaty ceramiczne zostały zrealizowane w partnerstwie pomiędzy Gminą Busko-Zdrój, Buskim Samorządowym Centrum Kultury oraz Koalicją Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich. Zatem zapraszamy do dalszych wspólnych działań w zakresie aktywizacji środowisk lokalnych.
wieniec2.jpg

 Historia Zamku Dersława  Dojazd  Restauracja  Catering  Pensjonat  Usługi  Rezerwacja  Cennik  Uzdrowisko  Aktualności   Kontakt 
Copyright © 2003-2006 Zamek Dersława
Projekt realnet.pl