Strona główna > Aktualności
Aktualności

  Ferie w Zamku Dersława!
2007-01-12 17:41:47
Zamek Dersława zaprasza na zimowy wypoczynek...

Zaczęły się ferie zimowe, więc nie czekajcie.
Pensjonat Zamek Dersława zaprasza do skorzystania z oferty specjalnej obejmującej tygodniowy pobyt wraz z wyżywieniem.

CENNIK:
- Pokój 1-osobowy 648 zł
- Pokój 2-osobowy 1.226 zł
Dzieci do 10 lat (pokój z rodzicami) 40% zniżki
Dzieci do 12 lat (pokój z rodzicami) 20% zniżki

CENA OBEJMUJE:
- 7 noclegów ze śniadaniem
- 7 obiadokolacji (Danie dnia+ coś do picia)
- opłatę klimatyczną.
Oczywiście oprócz specjalnej oferty zapraszamy na krótsze pobyty np.weekendowe.

Przyjeżdzając do Buska- Zdroju mogą Państwo skorzystać z różnego rodzaju zabiegów. Dla zdrowia polecamy krioterapię i kąpiele w wodach siarczkowych, jodkowych, bromkowych, jaskinie solną, dla relaksu studia muzykoterapi i relaksacji, dla ciała różnego typu zabiegi kosmetyczne.
Przedstawiamy kilka miejsc, które warto odwiedzić, będąc w Busku- Zdroju:

GALERIA ZIELONA,
która organizuje wystawy indywidualne i zbiorowe artystów polskich i zagranicznych
reprezentujących różne dyscypliny sztuki współczesnej.


PŁYWALNIA MIEJSKA
Pływalnia organizuje zajęcia aerobiku w wodzie, zajęcia "dla puszystych" chcących stracić na wadze, kurs nauki pływania dla dzieci i dorosłych.Na terenie Pływalni działa kawiarnia, kawiarenka internetowa i sala rehabilitacyjna, siłownia, sauna, solarium i gabinet masażu klasycznego. Obiekt dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych.SANATORIUM MARCONI,
jedno z głównych sanatoriów Buska, gdzie dawniej mieściły się „Łazienki”. Marconi wybudowany przez znanego architekta włoskiego pochodzenia Henryka Marconiego, do użytku oddany został w 1836 roku.


Inne ciekawe miejsca do zwiedzenia w okolicach Buska- Zdroju to m.in.:

ZAMEK W CHĘCINACH.
Ponoć atrakcją chęcińskiej warowni jest od niedawna "Biała Dama" - postać Królowej Bony, która w białej powłóczystej sukni i z pochodnią w dłoni pojawia się w nocy na murach zamku.


MUZEUM ZEGARÓW W JĘDRZEJOWIE:
Jest jednym z najważniejszych zabytków Jędrzejowa, powstało w wyniku przekazania państwu 3 lutego 1962 kolekcji zegarów słonecznych, przyrządów astronomicznych oraz biblioteki starodruków przez rodzinę Przypkowskich.


PAŁAC W KUROZWĘKACH,
gdzie znajduje się jedyna w Polsce hodowla bizonów amerykańskich, ale i nie tylko:


PARK JURAJSKI W BAŁTOWIE
Park, w którym można obejrzeć m.in. makiety dinozaurów w naturalnych wymiarach. Ścieżki spacerowe podzielone są na odcinki, które reprezentują kolejne epoki geologiczne Ziemi, od kambru, do momentu pojawienia się człowieka w neolicie.W chwili obecnej na terenie parku znajduje się około czterdziestu modeli dinozaurów (największy z nich to mierzący około 26 metrów długości diplodok), z okresu triasu, jury i kredy.Na terenie parku znajduje się również muzeum, w którym wystawione są skamieniałości z okresu jurajskiego, w tym między innymi tropy dinozaurów, znalezione w innych miejscowościach regionu świętokrzyskiego.


PENSJONAT ZAMEK DERSŁAWA SERDECZNIE ZAPRASZA, SZCZEGÓłOWE INFORMACJE W RECEPCJI PENSJONATU POD NUMERAMI TEL: (041) 378-85-47, 0605 133 041
Tomasz Wądek

 Historia Zamku Dersława  Dojazd  Restauracja  Catering  Pensjonat  Usługi  Rezerwacja  Cennik  Uzdrowisko  Aktualności   Kontakt 
Copyright © 2003-2006 Zamek Dersława
Projekt realnet.pl