Strona główna > Aktualności
Aktualności

  "Nasze kulinarne dziedzictwo" w Busku-Zdroju
2006-09-28 13:58:50
W buskim Parku Zdrojowym odbyła się czwarta edycja wojewódzkiego konkursu "Nasze kulinarne dziedzictwo".

W buskim Parku Zdrojowym odbyła się czwarta edycja wojewódzkiego konkursu "Nasze kulinarne dziedzictwo". Chleb domowego wypieku, przysmaki z truskawek, domowy ocet, baranina przyrządzana na sposób klasztorny czy aromatyczne nalewki- to tylko niektóre tradycyjne specjały, które przygotowały buskie gospodynie.
Wystawcy z terenu ziemi świętokrzyskiej promowali najbardziej charakterystyczne produkty, których receptura przekazywana jest z pokolenia na pokolenie. Zobaczyć można było kiermasze z regionalnymi potrawami, prezentacje zapomnianych zawodów oraz występy zespołow folklorystycznych.Dama u boku swego Rycerza z koszem pełnym ciastek...Nie zabrakło też Rycerza Dersława i jego Damy Dworu, którzy czętowali ciasteczkami własnego wypieku gości przybyłych do Parku Zdrojowego. Rycerz Dersław zapraszał także do swojego "Gościńca", gdzie również zasmakować można regionalnych potraw z Ponidzia.Mali smakosze w towarzystwie uroczej Damy Dersława.

 Historia Zamku Dersława  Dojazd  Restauracja  Catering  Pensjonat  Usługi  Rezerwacja  Cennik  Uzdrowisko  Aktualności   Kontakt 
Copyright © 2003-2006 Zamek Dersława
Projekt realnet.pl