Strona główna > Aktualności
Aktualności

  Zapraszamy do Zamku Dersława
2014-07-26 10:46:31
Wspaniała kuchnia i idealny wypoczynek - właśnie tu w Busko-Zdrój ...


Zapraszamy do Buska-Zdroju by skorzystać z dobrodziejstw Uzdrowiska i na wypoczynek do
Pensjonatu*** Zamku Dersława
Zamek Dersława został wybudowany w 1911 roku – i jest jedną z najstarszych i dobrze zachowanych willi na buskim deptaku ( Buskie CORSO ), znajduje się przy Al. Mickiewicza.
Budynek przypomina Zamek rycerski ze spiczastym blaszanym dachem i wieżyczką. Nad wejściem, na balkonowej balustradzie stoi rycerz z halabardą.
W 1911r. Rosjanin Wasyl Wasylewicz Jackobs - lekarz uzdrowiska Busko otrzymał zgodę na wybudowanie Pensjonatu. Budowa trwała do wybuchu I wojny światowej. Swą nazwę otrzymała w 80-tą rocznicę powstania uzdrowiska na cześć pierwszego właściciela Buska - rycerza Dersława.
Od 1991r. w rękach obecnych właścicieli odzyskał swoją dawną świetność.
Zamek Dersława jest obiektem zabytkowym wpisanym do rejestru zabytków nieruchomych województwa świętokrzyskiego. Na terenie zamku mieszczą się pokoje gościnne oraz restauracja. Tu można zarówno przenocować (po wcześniejszej rezerwacji), jak i zjeść dobry obiad kuchni regionalnej Ponidzia lub napić się kawy w ogródku letnim bądź na tarasie słonecznym - widokowym.Widokówka - Zamek Dersława


Część hotelowa Pensjonatu *** Zamku Dersława oferuje Gościom: komfortowe pokoje 1, 2 i 3 osobowe o wysokim standardzie z pełnym węzłem sanitarnym, odbiorniki telewizyjne ( TV cyfrowa ), lodówki, Internet bezprzewodowy, miejsca postojowe dla samochodów.
Budynek położony jest w okolicy wielu atrakcji turystycznych. Każda osoba, która zdecyduje się na spędzenie wolnego czasu w Zamku Dersława pozna prawdziwe znaczenie słowa wypoczynek.
Pensjonat cieszy się gronem stałych gości.
Właściciele co roku inwestują w pensjonat, robią w nim remonty i podwyższają standard.
Doskonałe położenie sprzyja aktywnemu wypoczynkowi, na życzenie możemy pomóc w zorganizowaniu wycieczek pieszych lub autokarowych.
Zobowiązujemy się zapewnić warunki do spokojnego i bezpiecznego pobytu oraz tajemnicy informacji o przebywających w nim gościach."Zamek Dersława" nocą i pokoje


By sprostać oczekiwaniom naszych klientów i umilić pobyt w naszym Zameczku zapraszamy do Komnaty Relaksu: do miejsca wyjątkowego, w którym nie ma czasu na stres. Atmosfera jest tutaj ciepła i przyjemna, zachęcająca każdego, komu brakuje ciszy oraz odpoczynku od codziennego chaosu. Komnata za sprawą profesjonalnego masażu ciała, wyciszy emocje, ukoi zmęczenie i pozwoli Tobie byś czuł się wyjątkowo.
To miejsce dla wszystkich, którzy cenią sobie spokój, szukają równowagi i pragną odprężenia.Komnata Relaksu - Zamku DersławaKoniecznie trzeba zajrzeć do lochów, w których znajduje się Restauracja „Gościniec” Na szczęście będziemy w niej przebywać tylko w charakterze zwiedzających lub gości restauracji.
Restauracja Gościniec Zamku Dersława może poszczycić się członkostwem w Sieci Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnego Woj. Świętokrzyskiego w którym wpisała swoje sztuki kulinarne na listę Światowego Dziedzictwa specjalizując się w kuchni tradycyjnej, regionalnej kuchni Ponidzia. Gościniec również, zapewnia organizacje Bankietów, cateringów, konferencji, uroczystości Jubileuszowych, pikników pracowniczych, spotkań integracyjnych jak również kameralne rodzinne uroczystości.


Potrawy Restauracji Gościec Zamku Dersława, wpisane są do - " Sieci Dziedzictwa Kulinarnego woj. Świętokrzyskiego - Dania te z osobna zdobyły I miejsca w konkursach kulinarnych...W ogródku Letnim organizowane są również, koncerty pt. " Muzyka na Zamku", imprezy na zewnątrz grillowanie... Posiadamy plac zabaw dla dzieci oraz miejsce na gry w szachy dużymi figurami ogrodowymi. Skalniaki z rzadkimi roślinami występującymi na terenie Ponidzia i kaskady wodne.
W lochach Zamku można otrzeć się o kulturę regionu rzeźby i wystawy malarstwa - Artystów Ponidzia.
Pensjonat pomyślany został tak, aby mogły w nim wypoczywać całe rodziny.Muzyka na Zamku, koncerty, jesteśmy współorganizatorami: Ogólnopolski Festiwalu- Belona, Krystyny Jamroz ...


Serdecznie Zapraszamy do Pensjonatu*** Zamku Dersława w Busku-Zdroju.
Posiadamy jeszcze wolne pokoiki w miesiącach letnich 2014r.
kontakt informacja: kom. 605 133 041, tel. 41 378 85 47
Tomasz Wądek

 Historia Zamku Dersława  Dojazd  Restauracja  Catering  Pensjonat  Usługi  Rezerwacja  Cennik  Uzdrowisko  Aktualności   Kontakt 
Copyright © 2003-2006 Zamek Dersława
Projekt realnet.pl