Strona główna > Aktualności
Aktualności

  FESTIWAL SMAKÓW 2012
2012-04-03 09:18:20
Restauracja "Gościniec" - Zamek Dersława - poezja smaku - Kaczka Pieczona jabłkiem obłożona ...

W niedzielę, 1 kwietnia, od godziny 10 , w Buskim Samorządowym Centrum Kultury w Busku-Zdroju odbył się Festiwal Smaków 2012. Na produkt tradycyjny w ramach projektu współpracy "Festiwal Smaków". Celem tego konkursu jest identyfikacja i promocja produktów wytwarzanych tradycyjnymi metodami na terenie Buska.

Restauracja "Gościniec"- Zamek Dersława wystawiał się z daniem które kryje w sobie historię:

Kaczka pieczona jabłkiem obłożona z Zamku Dersława Restauracji Gościniec wg receptury babci Jadzi.
Mięso z kaczki było na terenie Ponidzia produktem luksusowym i obecnie również zachowało swój elitarny charakter. Kaczkę pieczoną jabłkiem obłożoną podawaną w Restauracji Gościniec, wyróżnia miód wielokwiatowy z Wełcza, nadający jej swoisty smak i aromat. Dopełnieniem potrawy są jabłka starej odmiany Reneta z Broniny. Danie przygotowywane jest tylko z lokalnych produktów, co zapewnia jego niepowtarzalność zmysłową.
Przepis na kaczkę w Restauracji Gościniec pojawił się z chwilą zatrudnienia Pani Jadzi jako kucharki. Kaczka pieczona jabłkiem obłożona to przepis, który ona sama doskonaliła w swojej kuchni przez wiele lat, tak aby uzyskać jego niepowtarzalne walory smakowe. Kaczka pieczona jabłkiem obłożona w obecnej formie jest nieodłącznym elementem świąt w rodzinie Pani Jadzi. Ponadto podaje się ją w Restauracji Gościniec tylko na specjalne zamówienie.


To już nasze kolejne danie w karcie menu sygnowane marką - Dziedzictwa Kulinarnego woj. świętokrzyskiego.

Oto kilka zdjęć z imprezy Festiwal Smaków 2012:


Wspaniała kaczka, wspaniały smak i aromat jedyna taka kaczka w Polsce - ....
Serdecznie wszystkich zapraszamy
Restauracja GOŚCINIEC Zamek Dersława
Tomasz Wądek

 Historia Zamku Dersława  Dojazd  Restauracja  Catering  Pensjonat  Usługi  Rezerwacja  Cennik  Uzdrowisko  Aktualności   Kontakt 
Copyright © 2003-2006 Zamek Dersława
Projekt realnet.pl